Zegar ścienny w stylu boho – zegar do salonu, zainspiruj się!

Zegar z drewna nie musi być dębowy! W tym wpisie przybliżę Ci tajniki drewnianych zegarów ściennych z drewna brzozy.

Zegary drewniane to właściwie wyjątkowa i funkcjonalna ozdoba salonu, kuchni czy sypialni, która naprawdę cieszy oko. Tym razem wezmę pod lupę zegary ścienne z drewna brzozy. Przekaże Wam troszkę ciekawostek historycznych oraz fotek z naszej pracowni. Zaczynajmy więc ten wpis brzozowym zegarem!

Brzozowy zegar o średnicy 30 cm

Drewno brzozy – ciekawostki i symbolika

Zawsze lubiłam ciekawostki, więc i tutaj nie może ich zabraknąć! Brzoza jako drzewo ma długą historię jak i również bardzo pozytywny oddźwięk w kartach historii!

Brzoza symbolizuje miłość, małżeństwo, wesele, rodzinę i czystość. Same miłe rzeczy, prawda? Skandynawska bogini małżeństwa Frigg, która była boginią małżeństwa, jak i również opiekunką rodziny, ogniska domowego czy bóstwem deszczu miała brzozę za swój atrybut.


Zegar na ścianę drewniany, ale dlaczego brzozowy?

Brzoza ujęła Wasze serca przede wszystkim swoją wyjątkową korą, której zegary dębowe czy plastra wiązu moją jej tylko pozazdrościć! Taki rodzaj kory występuje tylko u dorosłych drzew brzozy. Kora tego drzewa w dolnej części pnia jest głęboko spękana na czarnobiałe poletka i wyróżnia się swoim nieregularnym kształtem. Zegar ścienny w stylu boho – zobaczcie sami jak wygląda kora w naszych brzozowych zegarach ściennych:

Drewniany zegar z plastra brzozy o średnicy 30 cm, wskazówki numer 4, cyfry arabskie czarne o wielkości 3 cm

Indywidualny projekt zegara na ścianę z brzozowego drewna.

Dosłownie niecały tydzień wcześniej (od momentu pisania tego wpisu) wpadł do naszej pracowni nowy projekt zegara z drewna brzozy. Byłam mocno zaskoczona, bo klientowi bardzo zależało, aby w zegarze znalazły się cyfry w kolorze granatowym. Klient zamówił drewniany zegar z plastra brzozy z 3 cm cyframi, które ręcznie ręcznie pomalowaliśmy na wybrany przez Klienta odcień granatowego. Jak Wam się podoba finalny efekt tego drewnianego zegara? Koniecznie podzielcie się wrażeniami w komentarzu!

Drewniany zegar ścienny z plastra brzozy o średnicy 30 cm z granatowymi cyframi malowanymi na zamówienie klienta oraz wskazówkami numer 4.

Jak stworzyć drewniany zegar ścienny w stylu boho?

Najpierw należy wejść w naszą zakładkę poświęconą drewnianym zegarom z plastrów drewna i wybrać brzozowy zegar z plastra drewna. W konfiguratorze wybierasz średnice zegara, następnie konkretny plaster z którego wykonamy dla Ciebie zegar. Kolejnym krokiem w konfiguracji jest wybór wskazówek oraz cyfr. W efekcie powstała nam już cała konfiguracja. Bardzo łatwe, prawda?

Zegar ścienny z plastra drewna brzozowego o średnicy 30 cm. Cyfry arabskie o wielkości 3 cm w towarzystwie ciekawych wskazówek numer 6.

7 komentarzy

  1. Wlasnie coś podobnego szukalam na prezent! Idealnie będzie pasowac! Dobrze ze znalazlam, bo juz spac nie moglam:) dziekuje!

  2. Niedawno zacząłem czytać tego bloga i jestem absolutnie uzależniony! Jego posty są interesujące, pouczające i zawsze mają wyjątkową perspektywę. Z każdym postem czuję, że uczę się czegoś nowego i poszerzam swoją wiedzę. Ponadto jest przedstawiony w łatwym do strawienia formacie, dzięki czemu przyjemnie się go czyta. Gorąco polecam sprawdzanie innych postów na tym blogu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *