Montaż wskazówek do zegara ściennego

Instrukcja montażu wskazówek. Zapraszam na wpis w którym krok po kroku w poprawny sposób zamontujesz wskazówki do swojego zegara ściennego.

Jesteś już posiadaczem swojego własnego cuda z drewna? Pora aby zegar zaczął odmierzać Twoje szczęśliwe chwile! Ten wpis to instrukcja montażu wskazówek do zegara ściennego, które zostały zdemontowane na czas transportu dla bezpieczeństwa.

Montaż wskazówek zegara ściennego

Krok 1 – przygotowanie do montażu

Na wstępie wyjmij z opakowania zegar oraz folię ze wskazówkami – nie zapomnij też o baterii, która została przypięta do górnej warstwy kartonu.

Rozpakuj wskazówki z opakowania. Przygotuj je do montażu zgodnie z poniższą kolejnością, od lewej:

  • wskazówka godzinowa: najkrótsza, posiada największą dziurkę do montażu,
  • wskazówka minutowa: dłuższa wskazówka mniejsza dziurka,
  • wskazówka sekundowa: najcieńsza z nich, posiadająca trzpień

Krok 2 – sprawdzenie wskazówek

Niektóre modele wskazówek posiadają na sobie warstwę folii ochronnej. W tym przypadku należy ją oczywiście zdjąć przed montażem, aby wskazówki prezentowały się należycie – w tym kroku warto też zwrócić uwagę i sprawdzić czy wskazówka sekundowa nie ma ułamanego trzpienia.

Krok 3 – montaż wskazówki godzinowej na mechanizm zegara

Wskazówka godzinowa powinna zostać osadzona najgłębiej, nie powinna być luźna, warto sprawdzić czy jest zamontowana równomiernie.

  • PORADA: Gdy pojawi się problem z wejściem wskazówki na trzpień warto ją odwrócić na drugą stronę (srebrną) i zamontować, następnie powtórzyć ten krok na właściwej stronie. 🙂

Krok 3 – montaż wskazówki minutowej

Montaż wskazówki minutowej jest identycznym procesem jak wyżej. Między wskazówką minutową, a godzinową powinien być również zachowany równomierny odstęp!

Krok 4 – montaż wskazówki sekundowej

O ile sam montaż wskazówek jest łatwy to montaż tej wskazówki wymaga najwięcej uwagi i skupienia. Wskazówka sekundowa posiada trzpień, który w odpowiedni sposób należy nałożyć na bolec, który wystaje z mechanizmu zegara. Nie należy tego robić na siłę, bo szansa na poprawny montaż tej wskazówki jest zazwyczaj tylko jedna – tulejka pod wpływem znacznego nacisku może się zdeformować, a nawet złamać i zostać w mechanizmie!

  • PORADA: Gdy ułamiesz trzpień we wskazówce sekundowej nie próbuj montować jej po raz kolejny, Najpierw skontaktuj się z nami!

Krok 5 – Sprawdzenie poprawności montażu

Każda z zamontowanych wskazówek musi mieć wokół siebie przestrzeń, aby zataczał pełne koło. Źle zamontowane wskazówki będą o siebie haczyć przez to zegar będzie wskazywał złą godzinę lub w najgorszym przypadku się zatrzyma.

Krok 6 – ustawienie poprawnej godziny na tarczy zegara

Wszystkie wskazówki zamontowałam na godzinę 12-stą. Oczywiście Wy możecie wybrać inną godzinę. Dlaczego jest to na tyle istotne, że o tym wspominam? Łatwiej jest sprawdzić czy w rzeczywistości ich montaż został poprawnie wykonany i czy wskazówki nachodzą na siebie. Poprawną godzinę na zegarze należy ustawiać pokrętłem z tyłu, które właśnie do tego służy.

  • Gdy uszkodzenie wskazówek czy mechanizmu wynikło w skutek niewłaściwego, niezgodnego z instrukcją użytkowania lub celowego uszkodzenia sprzętu z winy użytkownika reklamacja nie zostanie uwzględniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *